Taşköprü Belediyesi’ne 32 metrelik itfaiye aracı

Taşköprü Belediyesi yurt dışından temin ettiği 32 metre yüksekliğindeki merdivenli itfaiye aracını ilçeye getirdi.
Taşköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü makine ve ekipmanların yanında araç parkını da her geçen gün güçlendiriyor. İtfaiye Müdürlüğü’ne son olarak kazandırılan 32 metre yükseklikte merdivene sahip yeni İtfaiye aracı yurt dışından getirtilerek belediyeye teslim edildi. Hayırsever vatandaşların desteğiyle alınan tam donanımlı 32 metre yüksekliğe ulaşan merdivenli itfaiye, Taşköprülü vatandaşların da büyük beğenisini aldı.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, göreve geldikleri günden itibaren belediyenin tüm birimlerinde ihtiyaç duyulan ekipman ve araç gereci satın alarak Taşköprü’ye en iyi ve hızlı hizmeti sunmanın gayreti içinde olduklarını belirtti.

Arslan, “İtfaiye teşkilatımız diğer birimlerden daha farklı bir özelliğe sahiptir. Yangın ya da kaza mahalline en seri şekilde ulaşmak durumundadır ve yaptığı faaliyet can ve mal güvenliği ile doğrudan ilgilidir. İtfaiye teşkilatımızı günün ihtiyaçlarına ve gelişen teknolojiye göre güçlendirip modernize ediyoruz. Yeni aldığımız bu araç ta itfaiye teşkilatımızın gücüne güç katmıştır. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Yeni araç, yere sıfır olarak inip kalkabilme özelliğinin yanında katlanabilir sepete sahip çok fonksiyonlu bir itfaiye aracı olma özelliği taşıyor.

Haber: Mehmet TUĞCU

Yorum yok.

Yorum yaz.

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Bu alan gereklidir (*).

Kullanılabilir HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>